Strona Główna Archiwum - Archiwum 2017r.

Kalendarz

Styczeń 2018
N P Wt Śr Cz Pi S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Aktualności - 2017r.
ZAKOŃCZENIE PROJEKTU "KRYMINALNA BITWA POKOLEŃ" PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 19. Grudzień 2017 08:19

1 250W piątek 15 grudnia zakończyliśmy realizację projektu p n. "Kryminalna Bitwa Pokoleń". W czytelni Biblioteki spotkali się organizatorzy, partnerzy i uczestnicy, dokonując podsumowania realizacji przebiegu projektu. Była to też okazja do wręczenia im podziękowań za aktywny udział w spotkaniach.
Projekt "Kryminalna Bitwa Pokoleń" realizowany był od września do grudnia 2017 r. w ramach programu MKiDN "Partnerstwo dla książki". Obejmował cykl wydarzeń kulturalno - czytelniczych dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 8 tys. zł, zorganizowany przy współpracy z lokalnymi partnerami, pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. W ramach projektu odbyło się siedem spotkań z autorami powieści kryminalnych: Krzysztofem Koziołkiem, Olgą Rudnicką, Piotrem Bojarskim, Robertem Ziółkowskim oraz Ryszardem Ćwirlejem. Jednym z ciekawszych punktów programu był Turniej detektywistyczny, który przeprowadził Dariusz Rokosz i Bronisław Cieślak znany jako por. Borewicz z serialu "07 zgłoś się" , a także spotkanie z technikami kryminalistyki Komendy Powiatowej Policji zatytułowane " Fikcja a rzeczywistość". W spotkaniach wzięło udział ok. 600 osób.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 19. Grudzień 2017 08:10

1 250W środę, 13 grudnia dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie spotkały się w bibliotece z Panem Krystianem Menetem - górnikiem z Kopalni Gazu Ziemnego w Wielichowie, który bardzo ciekawie opowiedział dzieciom o swojej pracy, zaprezentował krótkie filmy o złożach gazu, sposobach jego wydobycia oraz wszechstronnym zastosowaniu. Dzieci zadawały wiele pytań, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Dowiedziały się m in. z jakiego ptaka, pióra są przy czapce górniczej oraz ile guzików jest na górniczym mundurze. Na zakończenie spotkania pokolorowały górnicze czapki oraz rozwiązywały krzyżówki.. Uczniowie w podziękowaniu za spotkanie wręczyły górnikowi życzenia świąteczne i mały upominek.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Wtorek, 19. Grudzień 2017 08:07

1 250W mikołajkowe przedpołudnie, w środę,  6 grudnia w czytelni Biblioteki odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze dyskutowali o książce Lily King p t. "Euforia". Jest to historia trójki młodych ludzi, antropologów zgłębiających kulturę i obyczaje plemion zamieszkujących lasy Nowej Gwinei w latach 30-tych  ubiegłego wieku. Wspólna praca, specyficzne warunki doprowadzają do wybuchu wielkiej namiętności. "Euforia" to opowieść o niespełnionych ambicjach, miłości.

Więcej…
 
LEKCJE BIBLIOTECZNE W ODDZIALE DLA DZIECI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 08. Grudzień 2017 09:23

1 250W miesiącu listopadzie Oddział dla dzieci przeprowadził cykl lekcji bibliotecznych dla uczniów klas I i  IV ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nr 2. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, sposób zapisania się oraz proces rejestracji wypożyczonych książek. Dowiedziały się, do czego służą zobowiązania (karty zapisu), które zostały im rozdane. Następnie obejrzały książki wchodzące w skład księgozbioru ogólnego i podręcznego. Zostały poinformowane o wolnym dostępie do półek oraz bezpłatnym korzystaniu z internetu. Różnego rodzaju słowniki, kolorowe encyklopedie i leksykony bardzo zainteresowały naszych gości. Jednak największym powodzeniem wśród przyszłych czytelników cieszyła się literatura dla dzieci i młodzieży. Z entuzjazmem przeglądali bogato ilustrowane książki o różnej tematyce. Wśród nich ogromne zainteresowanie wzbudziły pozycje na temat różnych ras zwierząt oraz ich wychowaniu. Niezwykle ciekawe okazały się również książki o charakterze edukacyjnym z różnych dziedzin wiedzy tj.: kosmos, przyroda, historia. Na zakończenie spotkania były zagadki, które dzieci rozwiązywały chętnie i szybko. Nagrodą były książki Pixi z serii Ja wiem!

Więcej…
 
FABRYKA MIKOŁAJA PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 08. Grudzień 2017 09:12

1 250W środę, 6 grudnia, Oddział dla dzieci stał się fabryką Mikołaja. Błyskotliwe Maluchy przemieniły się w pomocników Św. Mikołaja i wykonywały ozdoby świąteczne, którymi na kolejnych zajęciach będą ozdabiać biblioteczną choinkę.Ciepła, miła atmosfera przy dźwiękach zimowych piosenek wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. W tym szczególnym dniu Św. Mikołaj pamiętał o swoich najmłodszych pomocnikach i zostawił w Oddziale dla dzieci skarpetę pełną słodyczy.

Więcej…
 
BALIK ANDRZEJKOWY BŁYSKOTLIWYCH MALUCHÓW PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski   
Piątek, 08. Grudzień 2017 09:00

1 250Tradycyjnie jak co roku Oddział dla dzieci zorganizował balik andrzejkowy dla dzieci uczestniczących w cyklicznych zajęciach "Błyskotliwy Maluch". 29 listopada 2017 roku również odbyły się zabawy andrzejkowe w czasie których dzieci w pięknych, bajkowych strojach poznawały tradycje związane z wróżbami i czarami. Nie zabrakło przepowiedni dzięki którym dzieci poznały imię najlepszego przyjaciela czy też dowiedziały się kim zostaną w niedalekiej przyszłości. Przecież każdy z nas jest ciekawy  czy spełnią się jego marzenia, czy będzie szczęśliwy. Wróżby przeplatane były pląsami, wesołymi tańcami przy muzyce. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 12
statystyka