Strona Główna DZIEŃ MISIA W PTASZKOWIE

Lipiec 2018

DZIEŃ MISIA W PTASZKOWIE PDF Drukuj Email

W czwartek, 23 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia do biblioteki w Ptaszkowie zaproszono dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I Szkoły Podstawowej ze swoimi ukochanymi misiami. W towarzystwie trzech najbardziej znanych w Polsce misiów tj. Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Paddingtona, dzieci poznawały historię powstania pluszowego misia. Bawiły się przy piosenkach "Pluszowego miś","Jadą, jadą misie", "Miś uszatek". Z uwagą słuchały  wierszy przeplatanych zabawami p t. " Naprawiamy misia", "Miś", "Nie obejdzie się bez misia", "Kołysanka". W trakcie zajęć rozmawialiśmy o życiu i zwyczajach niedźwiedzi brunatnych. Zdobytą wiedzę świetnie wykorzystały w mini konkursie przyrodniczym. Imprezie towarzyszyła wystawka książek, w których miś jest głównym bohaterem. Wiele z tych książek znalazło swoich czytelników. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały " Ordery misiowe" oraz słodki poczęstunek.